Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozor na antiperspiranty!

22. 3. 2013

Pozor na antiperspiranty!

Související články:

Jak je to vlastně s perspiranty?

Holení podpaží v kombinaci

s deodorantem může být nebezpečné

Deokrystaly póry neucpávají

Rakovinou prsu onemocní přibližně každá osmá žena. Jednou z příčin vzniku rakoviny prsu je používání antiperspirantů. Většina výrobků pro osobní hygienu jsou tzv. antiperspiranty nebo deodoranty. Jděte domů a podívejte se na obal. Pokud je tam napsáno “deodorant,” mohlo by to být v pořádku, antiperspirant nikoli. Jak poznáte antiperspirant?

Kromě toho, že by slovo "antiperspirant" mělo být napsáno na obalu, což bohužel není vždy pravidlem, je hlavní složkou antiperspirantů "aluminium chlorohydrate" nebo něco tomu velmi podobného. Důležité je v tomto případě ono "aluminium". Jde o sloučeninu hliníku, jejímž úkolem je proniknout do pokožky a blokovat funkci potních žláz. Je-li na obalu výrobku pod nadpisem "složení" ("ingredients") napsáno cokoli jiného než "aluminium," jedná se s největší pravděpodobností o pouhý deodorant, který někdy voní, ale neblokuje přitom proces pocení. Důvody, proč mít z antiperspirantů obavy, jsou tyto:

lidské tělo využívá několik oblastí, kudy vylučuje škodliviny (toxiny) - jamky na opačné straně kolen, za ušními boltci, v oblasti třísel a v podpaží. Škodliviny jsou tudy vylučovány ve formě potu neboli perspirace. Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, pocení zabraňují. Tím potlačují schopnost těla vylučovat v podpažních jamkách přirozeným způsobem toxiny. Tyto toxiny ovšem magicky nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je, a to do nejbližších lymfatických uzlin v oblasti podpaží. Jak známo, téměř všechny rakovinné nádory (tumory) v prsech se objevují ve vnějším horním kvadrantu prsu. Tedy přesně tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí.

Další zajímavý moment. Muži jsou, jak známo, méně náchylní (nikoli však imunní) k rakovině prsu vyvolané použitím antiperspirantů. Důvodem je fakt, že muži si zpravidla nevyholují podpažní jamky a většina naneseného antiperspirantu tak ulpí na ochlupení a není přímo nanášena na kůži. Ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvě oholenou pokožku podpažních jamek (k čemuž je paradoxně mnozí výrobci přímo nabádají), zvyšují své riziko ještě víc. Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy staré pokožky a narušuje její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlé pronikání do hlubin těla.

 A teď si navíc uvědomte, že hliník a jeho sloučeniny jsou na seznamu látek podezřelých z napomáhání vzniku Alzheimerovy choroby.

Rakovina prsu se v poslední době stává až hrůzně častým (smrtelným) onemocněním. Jestliže si uvědomíme její příčiny, můžeme často zachraňovat životy.

 *     *     *     *     *

Jak je to vlastně s perspiranty?

Vylučování škodlivých látek probíhá na čtyřech úrovních - análním otvorem, močí, potem a dechem. Škodlivé látky se nám do těla dostávají potravou, dechem, nápoji a kůží. O značnou část škodlivých látek se stará velice složitý kanalizační systém těla, kterému se říká lymfatický systém. Jak vypadá tělo, kde tento systém funguje nesprávně, většina z nás ví - nateklé končetiny, zdravotní problémy, nádory atd. Jeden údajně výborný ostravský léčitel, který používá různé homeopatické tinktury, je aplikuje, hádejte kam - samozřejmě do podpažní jamky. Proč? Protože skutečně není rychlejší a účinnější cesty, jak dostat jakoukoli látku do těla, než právě podpažní jamkou. Tam je největší periferní síť lymfatického systému, která slouží k vylučování i přijímání. Jistě znáte účinek hliníkových konví na čaj. Lidé postupně ztráceli paměť a se vzrůstajícím poškozením mozku se nakonec dopracovali k senilitě a jiným chorobám. A to byly dávky poměrně malé, byť přijímané perorálně (což je sice rychlejší, ale lépe se vylučuje).

Za měsíc tak spotřebujeme minimálně jeden zinko-chlorhydrátový, v horším případě dokonce zinkozirkonový antiperspirant (bohužel častější případ).
Většinou se jedná o výrobky, které jsou v zemích svého původu zakázané, případně neprodejné. A je jich hodně!

Jak poznáte takový výrobek? Je levný a složení je na něm většinou napsané, navíc často v jazycích zemi bývalého východního bloku. Ženy jsou v obrovské nevýhodě, existuje pro ně značné množství nejrůznějších antiperspirantů, většina z nich je však právě na nebezpečném hliníkovém základu.
Je pravdou, že v dnešní době by se měl člověk zamyslet nejen nad tím, co jí, ale i nad tím, co aplikuje na své tělo a zejména do svých nejcitlivějších míst, kterými jsou podpažní jamky a třísla. A vzpomeňte si na miminka, jak citlivě reagují na nevhodnou kosmetiku právě v oblasti rozkroku a podpaží.

 (Převzato z časopisu Rozhled, 4/2001 pod zn. (rem))

http://www.celostnimedicina.cz/pozor-na-antiperspiranty.htm

 *     *     *     *     *

 Holení podpaží v kombinaci s deodorantem může být nebezpečné

 

Američtí odborníci si všimli při svém výzkumu zajímavé okolnosti.

U pacientek postižených rakovinou prsu totiž objevili jisté souvislosti s holením podpaží a častou aplikací deodorantu.

Zjistili, že ty ženy, které se častěji podrobují módnímu diktátu hladkého podpaží bez zápachu a potu, častěji a v mladším věku mívají nádor v prsu. Studie je zatím zhodnocena jen na statistické úrovni, takže budou potřeba provést další testy, ale jistá propojenost byla prokázána.
depilace.jpg
"Může se ukázat, že kombinace těchto dvou faktorů může vyvolávat zdravotní komplikace," míní vedoucí výzkumného týmu doktor Kris McGrath.

Lékaři při svém výzkumu rozdělili 437 pacientek s rakovinou prsu do čtyř skupin, podle toho, jak často a zda vůbec si holí podpaží, a zda k tomu a jak často používají deodorant. Ve skupině, kde se objevily ženy, které si minimálně třikrát týdně holí podpaží a dvakrát týdně aplikují deodorant, se rakovina prsu vyskytla velmi záhy v nízkém věku. Doktor McGrath se tomu nediví, neboť vyholování podpaží a deodorant považují za samozřejmost hlavně mladší ročníky.
Ženy s nádorem v prsou v "čistotné" skupině, které se bez deodorantu a žiletky neobejdou, byly v průměru o patnáct let mladší než ty, co se neholí vůbec a nepoužívají deodorant, popřípadě používají jen jeden z obou kosmetických prostředků.
Zatím není jasné, co zdraví porušuje. Podle odborníků by to mohl být hliník, který je součástí pěn na holení i deodorantů. A právě hliník by se přes namáhanou pokožku s oděrkami mohl dostávat do těla a tam působit komplikace.

Zdroj: 

http://kosmetika.doktorka.cz/holeni-podpazi-kombinaci-deodorantem/

   *     *     *     *     *

 Deokrystaly póry neucpávají

 

deokrystal.jpg

Deodorantní krystaly jsou vyrobeny z přírodní bau­xitové rudy. Hliník je přirozenou složkou v přírodě. Je obsažen ve vodě, kterou pijeme, v potravě, kterou jíme a ve vzduchu, jenž dýcháme. Deokrystaly obsahují vel­ké molekuly hliníku, které nemohou být absor­bo­vá­ny do krevního oběhu a těla. Hliník v deo­krys­ta­lech je ve formě nerozpustné soli síranu hlinitého, nikoliv v kovové formě. Zakazníci se v poslední době snaží vyvarovat přípravkům, které obsahují hydrochlorid hlinitý, který je součástí antiperspirantů a může zacpávat póry a být absorbován kůží do těla, protože je rozpustný.

Jakmile se hliník jednou dostane do těla, může být ukládán do ledvin, jater, mozku, chrupavek či kostí.

Síran hlinitý je velmi stabilní nerozpustná sloučenina a při styku s povrchem kůže nedochází k žádnému vstřebávání hliníku.

Deokrystaly neucpávají póry a neomezují přirozený proces pocení, nýbrž zabraňují množení bakterií, které rozkládají pot a vzpůsobují charakteristický zápach. Deokrystaly zvyšují pH kůže a tím vytvářejí zásadité prostředí, ve kterém jsou ničeny bakterie.

Deokrystaly jsou přirozený produkt země. Ruda je dolována a rafinována do hlinitých krystalů. Poté jsou krystaly čištěny, formovány a upravovány pro komerční použití.

Deokrystaly neobsahují syntetické oleje (mohou ucpávat póry),alkohol (může pálit a dráždit kůži), emulgátory ani rozpouštědla (mohou ucpávat póry), syntetické parfémy (mohou způsobovat alergické reakce), chemické přísady, které by mohly narušovat životní prostředí a ozonovou vrstvu. Deokrystaly nebyly testovány na zvířatech a neobsahují živočišné složky.

Deokrystal se používá velmi jednoduše. Navhčí se a poté se jím potírají místa s větší potivostí. Může být použit kdekoliv na těle.

Zdroj:            http://kosmetika.doktorka.cz/deokrystaly/

18. 11. 2004

  *     *     *     *     *